У Грузії щороку відзначають «Лесіаобу» — свято, приурочене пам’яті Лесі Українки. Тоді місто Сурамі перетворюється у місце зустрічі українців. Сюди вони приїжджають з України та інших країн і, звичайно ж, збирається українська діаспора з усієї Грузії. У Сурамі Леся Українка прожила кілька останніх років і 10 днів до смерті.
Приїхала сюди за порадою лікарів, які для поліпшення здоров’я рекомендували їй південний клімат. Саме тут українська поетеса сказала: «Якби я не була українкою, то б хотіла народитися грузинкою». Ці слова великої українки в Сурамі досі передають з вуст в уста, з покоління в покоління. Після смерті Леся Українка перетворилася на легенду, якою живе місто Сурамі. - Вільне життя+
Голова Всегрузинської общини Лесі Українки Таріел Гоголадзе — один з тих, хто доклав чимало зусиль для відновлення цього свята після розпаду Радянського Союзу. Він є почесним громадянином міста Новограда-Волинського, кавалером ордена Зягеля і має орден «За заслуги», який вручив йому президент України Віктор Ющенко. Розповідає, що «Лесіаоба» була заснована у 1952 році. Відтоді свято відзначали щороку, навіть у 90-их, але під час перебудови був припинений обмін делегаціями між Грузією та Україною. Таріел Шалвович досі пам’ятає, як на свято до Сурамі приїхав Микола Бажан.
Тамта ГУГУШВІЛІ.
Сурамі—Тбілісі, Грузія.