У Грузії щороку відзначають «Лесіаобу»

dc26ec4-lesya-ukrainka-museum

У Грузії щороку відзначають «Лесіаобу» — свято, приурочене пам’яті Лесі Українки. Тоді місто Сурамі перетворюється у місце зустрічі українців. Сюди вони приїжджають з України та інших країн і, звичайно ж, збирається українська діаспора з усієї Грузії. У Сурамі Леся Українка прожила кілька останніх років і 10 днів до смерті.

 Приїхала сюди за порадою лікарів, які для поліпшення здоров’я рекомендували їй південний клімат. Саме тут українська поетеса сказала: «Якби я не була українкою, то б хотіла народитися грузинкою». Ці слова великої українки в Сурамі досі передають з вуст в уста, з покоління в покоління. Після смерті Леся Українка перетворилася на легенду, якою живе місто Сурамі. - Вільне життя+

Голова Всегрузинської общини Лесі Українки Таріел Гоголадзе — один з тих, хто доклав чимало зусиль для відновлення цього свята після розпаду Радянського Союзу. Він є почесним громадянином міста Новограда-Волинського, кавалером ордена Зягеля і має орден «За заслуги», який вручив йому президент України Віктор Ющенко. Розповідає, що «Лесіаоба» була заснована у 1952 році. Відтоді свято відзначали щороку, навіть у 90-их, але під час перебудови був припинений обмін делегаціями між Грузією та Україною. Таріел Шалвович досі пам’ятає, як на свято до Сурамі приїхав Микола Бажан.

Тамта ГУГУШВІЛІ.

Сурамі—Тбілісі, Грузія.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.