“Незважаючи на те, що коливання обмінного курсу впливає на ціни певних продовольчих груп, ми не очікуємо інфляційного тиску більше запланованого”, – заявив президент Нацбанку Грузії Георгій Кадагидзе.
Причинами подібних очікувань Нацбанку Кадагидзе назвав значне скорочення цін на такі продукти, як нафта, зерно і соняшникову олію, а також фактор монетарних агрегатів.
“Грошова маса в порівнянні з минулим роком не збільшилася, і більше того, в грудні не буде витрат на покриття дефіциту бюджету, що ще більш послабить тиск на ціни”, – зазначив Кадагидзе.
Водночас Глава Нацбанку назвав падіння курсу ларі “короткостроковою флуктуацією курсу національної валюти”.
“Через те, що значно погіршилися економічні очікування і маємо нестандартну флуктуацію національної валюти, я хочу зробити заяву: на знецінення національної валюти впливають як внутрішні, так і зовнішні чинники, і за останні сім років разом із зміцненням долара, ми маємо ослаблення. або скорочення основних джерел внутрішніх валютних доходів “, – заявив Кадагидзе.
За його словами, всі процеси, які відбуваються з курсом ларі останнім часом “викликані ажіотажною поведінкою учасників ринку, що є характерним для фінансових ринків в такий час”.
При цьому Глава Нацбанку Грузії зазначив, що “фінансовій та макроекономічній стабільності країни нічого не загрожує”, і “ті учасники ринку і громадяни які діють імпульсивно щодо конвертації валют, як правило, завжди зазнають збитків, оскільки за будь-яким знеціненням іде зміцнення”.
Також Георгій Кадагидзе підкреслив, що якщо Нацбанк побачить ще більш негативні очікування та ризики, то він здійснить значні і об’ємні інтервенції всіма доступними йому інструментами.