У Тернополі відбулося представлення книги Валерія Бобровича “Щоденник сотника Устима”. Валерій Бобрович у 1992—1993 р. брав участь у бойових діях на Кавказі як командир окремого батальйону УНСО «Арго», воював на стороні Грузії.
Сам пан Валерій з Києва і проживає у рідному місті. Він розповідає, що серед вояків на Кавказі, які боролися разом з ним, були і жителі Тернопільщини.
За словами автора, розповідь про війну, що тривала на території Грузії, він написав за два місяці. Книга написана на основі реальних подій. У ній описані події, які розвивалися в Грузії з початку 1993 року по 2001 рік.
– Три військові кампанії 1993-го року – це бої в місті Сухумі. У 1997 році наш підрозділ в складі 59 чоловік діяв в Кодорській ущелині в Сванеті і в 2000-2001 роках теж наш підрозділ проводив бойові дії в Мегрелії, на кордоні з окупованою Абхазією, – каже Валерій Бобрович.
У розмові з журналістами він розповів, що всі діячі, персонажі у книзі мають своїх реальних героїв, щоправда дехто з них вже загинув, але більшість вояків живі. Він з гордістю підкреслює передмова до книги написана послом Грузії в Україні Григолом Катамадзе, а післямова паном Юрієм Шухевачем – сином Романа Шухевича. Це не кабінетні мемуари, а справжня хроніка війни. Книжка для тих, хто розуміє, що війна за власну свободу ніколи не закінчується.
– Частіше всього виникає питання чому українці поїхали воювати в таку далеку від України землю? Справа в тому, що якщо поцікавитися історією, пояснити це ніхто не може, але чомусь Грузія і Україна завжди вважалися братніми республіками, – каже автор книги.
Валерія Бобровича за заслуги нагородила грузинська держава орденом «Вахтанга Горгасалі» ІІІ ступеня. Нагороджені такою державною відзнакою були 30 українських вояків. Пан Валерій є почесним громадянином Грузії.
Валерій Бобрович розповідає, що книгу написав не для того, щоб його ідеалізували і вважали легендарним вояком, а для того, щоб усі знали, що воювали там звичайні українські хлопці.
Зазначимо, у 2010 році книга В. Бобровича увійшла до числа відібраних Українською службою Бі-Бі-Сі претендентів на звання “Книга року Бі-Бі-Сі”.
Тамта Ґуґушвілі